آشپزی با گردو, مغز گردو

7 فواید امیدوارکننده روغن گردو

روغن گردو

7 فواید امیدوارکننده روغن گردو

ما اطلاعاتی را که فکر می کنیم برای خوانندگان ما مفید هستند، اضافه می کنیم. اگر از طریق پیوندهای موجود در این صفحه خرید کنید، ممکن است کمیسیون کمی کسب کنیم. در اینجا روند ما است.

روغن گردو با فشار دادن گردو کامل استخراج می شود.

 

عطر و طعمی لطیف و آجیلی دارد و حاوی برخی از مواد مغذی و ترکیبات مفید موجود در گردو از جمله اسیدهای چرب غیراشباع و ترکیبات گیاهی به نام پلی فنول است.

 

مصرف روغن گردو ممکن است سلامت قلب را بهبود بخشد، قند خون را کاهش دهد و اثرات ضد سرطانی داشته باشد. با این حال، مطالعات بیشتر بر روی گردو کامل متمرکز شده است .

این مقاله به 7 مزیت امیدوارکننده روغن گردو اشاره می کند.

 

فروشگاه آقای گردو 

 

1. می تواند سلامت پوست را تقویت کند

مواد مغذی موجود در روغن گردو ممکن است سلامت پوست را تقویت کند.

یک قاشق غذاخوری (13.6 گرم) روغن حاوی بیش از 8 گرم یا بیش از 5 برابر مصرف مرجع غذایی (DRI) از یک اسید چرب امگا 3 به نام آلفا لینولنیک اسید (ALA) است

در بدن شما، مقداری ALA به اشکال طولانی‌تر اسیدهای چرب امگا 3 به نام‌های ایکوزاپنتانوئیک اسید (EPA) و دوکوزاهگزانوئیک اسید (DHA) تبدیل می‌شود که به شکل‌گیری اجزای ساختاری پوست شما کمک می‌کند

به همین دلیل است که امگا ۳، از جمله آنهایی که در روغن هستند، ممکن است رشد پوست را تحریک کنند، با اختلالات التهابی پوست مبارزه کنند و بهبود زخم را تقویت کنند

علاوه بر این، روغن گردو حاوی مقادیر بالایی از اسید چرب امگا 6 لینولئیک اسید (LA) است که غالب‌ترین اسید چرب در بیرونی‌ترین لایه پوست شماست

به طور خلاصه، مصرف روغن باعث افزایش مصرف اسیدهای چرب ضروری می شود که برای سلامت پوست حیاتی هستند.

 

2. روغن گردو  ممکن است التهاب را کاهش دهد

افزودن روغن گردو به رژیم غذایی شما ممکن است با التهاب مزمن مبارزه کند، که با بیماری قلبی، برخی سرطان ها و سایر مشکلات سلامتی مرتبط است

 

یک مطالعه 6 هفته ای روی 23 بزرگسال با کلسترول بالا نشان داد که رژیم غذایی سرشار از ALA، یکی از اسیدهای چرب اصلی روغن گردو، تولید پروتئین های التهابی را در بدن کاهش می دهد .

 

گردو همچنین غنی از پلی فنول هایی به نام الاژیتانین است که باکتری های روده شما آن را به ترکیبات مفید دیگری تبدیل می کنند .

 

این ترکیبات ممکن است خواص ضد التهابی داشته باشند و به عنوان آنتی اکسیدان عمل کنند که با آسیب سلولی ناشی از مولکول هایی به نام رادیکال های آزاد مبارزه می کند. این ممکن است توضیح دهد که چرا مطالعات لوله آزمایش نشان داده اند که روغن  می تواند با التهاب مبارزه کند و فعالیت آنتی اکسیدانی سلولی را افزایش دهد (منبع مورد اعتماد، منبع 8 مورد اعتماد).

 

با این حال، مشخص نیست که ترکیبات مفید موجود در گردو تا چه حد در طول فرآوری حفظ می شود. برخی از مطالعات نشان می دهد که روغن  بیش از 5 درصد از فعالیت آنتی اکسیدانی گردو کامل را شامل نمی شود .

 

بنابراین، تحقیقات بیشتری در مورد اثرات ضد التهابی روغن گردو مورد نیاز است.

 

3. روغن گردو به کاهش فشار خون کمک می کند

روغن گردو ممکن است به کاهش فشار خون بالا، یکی از عوامل خطر اصلی بیماری قلبی کمک کند

مطالعات نشان می دهد که رژیم های غذایی غنی از گردو کامل می تواند به کاهش فشار خون کمک کند، احتمالاً به دلیل سطوح بالای ALA، LA و پلی فنول ها. با توجه به اینکه روغن گردو نیز غنی از این ترکیبات است، ممکن است اثرات مشابهی داشته باشد .

یک مطالعه بر روی 15 بزرگسال دارای اضافه وزن یا چاقی و سطح کلسترول نسبتاً بالا نشان داد که مصرف روغن گردو به طور قابل توجهی عملکرد رگ های خونی را بهبود می بخشد که به نوبه خود می تواند به کاهش فشار خون کمک کند .

با این حال، مطالعات بیشتری در مورد اثرات بالقوه روغن گردو بر فشار خون مورد نیاز است.

 

4. کنترل قند خون را بهبود می بخشد

مصرف روغن گردو ممکن است کنترل ضعیف قند خون مرتبط با دیابت نوع 2 را بهبود بخشد.

با گذشت زمان، سطوح قند خون کنترل نشده می تواند منجر به آسیب چشم و کلیه، بیماری قلبی و سکته شود. خوردن غذاهایی که قند خون شما را کاهش می دهند، از جمله روغن گردو، می تواند به جلوگیری از این عوارض کمک کند

یک مطالعه بر روی 100 فرد مبتلا به دیابت نوع 2 نشان داد که مصرف روزانه 1 قاشق غذاخوری (15 گرم)  به مدت 3 ماه به طور قابل توجهی سطح قند خون ناشتا و هموگلوبین A1c را که قند خون طولانی مدت را اندازه گیری می کند، در مقایسه با سطوح پایه کاهش می دهد

اثرات مفید روغن گردو بر کنترل قند خون ممکن است به دلیل غلظت بالای آنتی اکسیدان آن باشد که می تواند به مبارزه با استرس اکسیداتیو مرتبط با سطوح بالای قند خون کمک کند.

 

5. سطح کلسترول را بهبود می بخشد

خوردن منظم گردو ممکن است به کاهش سطح بالای تری گلیسیرید خون و کلسترول تام و LDL (بد) کمک کند، که در غیر این صورت می تواند خطر ابتلا به بیماری قلبی را افزایش دهد .

این ممکن است به دلیل سطوح بالای اسیدهای چرب امگا 3 و ترکیبات آنتی اکسیدانی گردو باشد که هر دو در روغن گردو نیز یافت می شوند

یک مطالعه بر روی 60 فرد بزرگسال با سطوح بالای تری گلیسیرید نشان داد کسانی که روزانه یک کپسول حاوی 3 گرم روغن را به مدت 45 روز مصرف کردند، سطح تری گلیسیرید خون به میزان قابل توجهی در مقایسه با سطح پایه آنها کمتر بود

بر اساس این نتایج، افزودن روغن گردو به رژیم غذایی ممکن است به کاهش خطر بیماری قلبی کمک کند، اما تحقیقات بیشتری مورد نیاز است.

 

6. ممکن است اثرات ضد سرطانی داشته باشد

برخی ترکیبات موجود در روغن گردو ممکن است به جلوگیری از پیشرفت برخی سرطان ها کمک کند.

به طور خاص، بدن شما الاژیتانین های موجود در گردو را به اسید الاژیک و سپس به ترکیباتی به نام اورولیتین تبدیل می کند

یک مطالعه در لوله آزمایش نشان داد که اورولیتین ها ممکن است به تنظیم سطوح آنتی ژن اختصاصی پروستات (PSA) – یک عامل خطر برای سرطان پروستات – کمک کنند و باعث مرگ سلول های سرطانی شوند .

مصرف گردو همچنین با خطرات کمتر سرطان سینه و کولورکتال در مطالعات حیوانی و مشاهده ای مرتبط بوده است

با این حال، قبل از نتیجه گیری در مورد اثرات ضد سرطانی روغن گردو، تحقیقات گسترده تری با تمرکز بر اثرات روغن گردو در انسان مورد نیاز است.

 

7. روغن گردو را به راحتی به رژیم غذایی خود اضافه کنید

روغن گردو به راحتی پیدا می شود و به طرق مختلف می توان از آن استفاده کرد.

معمولاً رنگ روشن و طعم لطیف و آجیلی دارد. باکیفیت‌ترین روغن‌های گردو فشرده و تصفیه نشده هستند، زیرا فرآوری و حرارت می‌تواند برخی از مواد مغذی را از بین ببرد و طعم تلخی ایجاد کند.

استفاده از روغن گردو برای پخت و پز با حرارت بالا توصیه نمی شود. علاوه بر این، بیشتر روغن‌های گردو را می‌توان تنها به مدت 1 تا 2 ماه در یک مکان خشک و خنک و پس از باز شدن قبل از فاسد شدن نگهداری کرد.

رایج ترین استفاده از روغن به عنوان یک ماده در سس سالاد با سرکه و چاشنی ها است. همچنین طعم خوشمزه ای دارد که روی سبزیجات بخارپز ریخته شده است.

روغن  را می‌توانید در فروشگاه‌های مواد غذایی بهداشتی و خواربار فروشی‌های تخصصی و همچنین آنلاین پیدا کنید. معمولاً گرانتر از روغن های دیگر است.

 

اینستاگرام آقای گردو 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *