گردو, گردو و سلامت بدن, مغز گردو

تا به حال به خواص گردو با عسل فکر کرده‌اید؟

خواص گردو با عسل

گردو و عسل دو مادۀ مغذی و سالم و پر از خاصیت و نیز، هدیۀ طبیعت به انسان هستند. خوردن گردو با عسل ترکیبی باستانی است که از زمان روم باستان به عنوان یک وعدۀ غذایی شیرین و مفرح استفاده می کردند. ترکیب گردو با عسل خواص پنهانی برای سلامت بدن دارد.  این مقاله از آقای گردو را به بررسی برخی از مهمترین خواص گردو با عسل اختصاص داده ایم.

در این مقاله ابتدا در مورد ترکیب گردو و عسل توضیح مختصری خواهیم داد. سپس، چند مورد از خواص این ترکیب عالی را مرور کرده و در مورد هر یک نکاتی را بیان خواهیم کرد. در پایان مقاله، نظرها و پیشنهادهای خود در مورد این مطلب را برایمان بیان کنید.

 

ترکیب گردو و عسل

 

در مقالات دیگر ما خواص گردو را برایتان شرح داده ایم. گردو حاوی 65 درصد چربیهای سالم، 15 درصد پروتئین است و بقیه آن را ویتامینها و مواد معدنی مانند مس، اسیذ فولیک (ویتامین (B9)، فسفر، ویتامین b6، اسید آلاژیک و غیره تشکیل می دهند.

بیش از 70 درصد عسل نیز قندهایی مانند گلوکز، فروکتوز، مالتوز و ساکارز است. 20 درصد آن را آب تشکیل می دهد و مابقی آن نیز آنزیم، اسیدهای آمینه، ویتامین و پروتئین است.

با توجه به این توضیحات در مورد ترکیبات گردو و عسل متوجه می شوید که اگر گردو را در ترکیب با عسل مصرف کنید، به معجونی سرشار از کربوهیدرات، چربی سالم، مواد معدنی و پروتئین تبدیل می شود که سه مورد اول این ترکیبات یعنی قند و چربی و پروتئین منابع اصلی تأمین انرژی بدن برای فعالیت روزانه و رشد و نمو است. پس ترکیب گردو با عسل را می توانیم یک وعدۀ غذایی سالم و کامل برای بدن بدانیم. در ادامه به بررسی خواص گردو با عسل می پردازیم.

 

ترکیب گردو و عسل

ترکیب گردو و عسل

خواص گردو با عسل

 

در بالا توضیح مختصری در مورد ترکیبات موجود در گردو و عسل دادیم. در ادامه برخی از مهمترین خواص این ترکیب را نام برده و در مورد هر یک توضیح مختصری می دهیم.

 

کمک به بهبود عملکرد روده

 

در پژوهش ها مشخص شده است که وجود میکروبها و باکتریهای مفید در میان روده، نشانۀ داشتن دستگاه گوارشی سالم و در نهایت، سلامت کلی بهتر است. در روده افراد باکتریهای مخصوصی وجود دارد و این باکتریها در رودۀ تمام افراد منحصربه فرد است. این باکتریها را در اصطلاح میکروبیوتا می گویند. وجود ترکیب ناسالمی از این میکروبیا باعث ایجاد التهاب و بیماری در روده و در نتیجه، سایر قسمتهای بدن می شود و فرد را با مشکلاتی مانند چاقی، بیماریهای قلبی و عروقی و سرطان مواجه می کند.

غذایی که انسان در طول روز و در وعده های مختلف مصرف می کند، بر آرایش این میکروبیوتا اثر می گذارد. گردو و عسل در خود ترکیباتی دارند که برای سلامت میکروبیوتای روده مفید است و نتیجۀ آن سلامت دستگاه گوارش و سلامت عمومی بدن است.

 

خواص گردو با عسل برای بدن: کاهش التهابات در بدن

 

التهاب چیز عجیبی نیست. در واقع، واکنش طبیعی بدن است در مقابل مشکلاتی که در آن وجود دارد. یعنی، التهاب به انسان هشدار می دهد که در جایی از بدن مشکلاتی وجود دارد. اگر التهاب به شکل مزمن درآید، می تواند خطرناک شود و به ریشۀ بسیاری از بیماریها از جمله بیماریهای قلبی، دیابت نوع 2، آلزایمر و حتی سرطان تبدیل شود.

ریشه و دلیل بسیاری از این التهابات استرس اکسیداتیو است. از خواص گردو با عسل این است که محتوی پلی فنول هستند و این پلی فنول با این استرسها مبارزه کرده و آنها را از بین می برد.

علاوه بر این، گردو و عسل حاوی اسید آمینه و امگا 3 هستند که به کاهش این استرس کمک کرده و از بروز استرسهای اکسیداتیو جلوگیری می کند.

 

خواص گردو و عسل

سرشار از آنتی اکسیدان هستند

 

ترکیب گردو با عسل خواص آنتی اکسیدانی دارد. به علاوه، مصرف گردو با عسل باعث بهبود سطح کلی ایمنی بدن شده و بدن را در برابر استرس اکسیداتیو که عامل و دلیل اصلی بروز بسیاری از بیماریها مخصوصاً بیماریهای قلبی عروقی، آسم و انواع سرطان است، بهبود می بخشد.

 

خواص گردو با عسل : کاهش احتمال ابتلا به برخی از انواع سرطان

 

ابتلا به سرطان فرایندی چند مرحله ای است و در ایجادش چندین عامل دخیل هستند. از میان این عوامل می توانیم به مواردی مانند ایمنی ضعیف بدن، وجود عفونت مزمن، التهاب مزمن، چاقی و سبک نامناسب زندگی و رژیم غذایی اشاره کنیم.

تا اینجای مقاله متوجه شدید که ترکیب عسل با گردو سرشار از آنتی اکسیدان است و در کنار آن، خواص ضد التهابی هم دارد. وجود این ترکیبات و خواص باعث می شود که ترکیب گردو با عسل از بروز التهابات مزمن جلوگیری کند و در صورت وجود التهاب، آن را از بین ببرد. این ترکیب به دلیل داشتن خواص ضد باکتریایی جلوی ایجاد عفونتها را می گیرد.

یکی دیگر از خواص گردو با عسل را می توانیم این بدانیم که سطح ایمنی بدن را ارتقا می دهد و نتیجۀ این عمل، افزایش مقاومت بدن در برابر ابتلا به سرطان یا پیشرفت آنهاست.

 

خواص گردو با عسل : پیشگیری و کنترل دیابت نوع 2

 

شاید این سوال برایتان پیش بیاید که مگر افراد مبتلا به دیابت می توانند عسل بخورند؟ بله! این افراد می توانند عسل را جایگزین مصرف قند روزانۀ خود بکنند. چون عسل در مقایسه با سایر قندها شاخص قند خون را کمتر افزایش می دهد.

این نشان می دهد که افراد مبتلا به دیابت می توانند با مصرف ترکیب گردو با عسل از خواص آن برای کنترل دیابت بهره مند شوند.

 

بهبود عملکرد مغز

 

ممکن است در جاهایی شنیده باشید که گردو شبیه به مغز انسان است و به همین دلیل برای مغز هم مفید است. شاید این به نظرتان طنز آید، اما صرف نظر از شباهت مغز گردو با مغز انسان، واقعاً برای بهبود عملکرد مغز مفید است. این موضوع را در مقاله ای به صورت مجزا بررسی خواهیم کرد.

گردو به دلیل داشتن مواد مغذی از قبیل چربی های اشباع نشده، پلی فنول، ویتامین E به کاهش آسیبهای اکسیداتیو در مغز کمک می کنند. یکی دیگر از خواص گردو با عسل این است که اگر گردو را همراه با عسل مصرف کنید، این خاصیت گردو بیشتر می شود، چون عسل نیز محتوی پلی فنول و آنزیمهایی است که موجب بهبود عملکرد مغز می شوند.

 

ترکیب گردو و عسل

کمک به سلامت باروری مردان

 

امروزه به دلیل مشغلۀ زیاد مردان و زنان به ویژه در شهرهای بزرگ، افراد فرصت زیادی برای تهیۀ غذاهای خانگی برای وعده های غذایی روزانه ندارند. به همین دلیل بیشتر به غذاهای آماده روی آورده اند. خوردن بیش از حد غذاهای آماده به ویژه فست فود و غذاهای فرآوری شده با کاهش اسپرم و قدرت باروری در مردان ارتباط مستقیم دارد.

گردو و عسل می توانند به جبران این مشکل و نیز به بهبود سلامت باروری مردان کمک کنند. وقتی این دو در ترکیب با هم استفاده شوند، طبیعی است که این خاصیت بیشتر خواهد شد. از خواص گردو با عسل این است که به سلامت اسپرم و باروری و نیز افزایش میل جنسی مردان کمک می کند.

 

خواص گردو با عسل : کنترل چربی خون

 

سطح کلسترولهای بد (LDL) و تری گلیسیرید بر بیماریهای قلبی تأثیر می گذارند. منظور این است که هر قدر این دو در بدن بیشتر باشند، احتمال ابتلا به بیماریهای قلبی نیز بیشتر می شود.

خوردن مداوم گردو سطح کلسترول کلی خون را کاهش می دهد. مصرف مرتب عسل نیز سطح کلسترول کلی و کلسترول بد خون را کاهش می دهد. بدیهی است که خوردن گردو همراه با عسل نیز برای کاهش سطح این کلسترول و نیز کاهش خطر ابتلا به بیماری قلبی مؤثر است.

 

 

گردوی با کیفیت

گردو را با چه نوع عسلی بخوریم؟

 

تا اینجای مقاله، چند مورد از خواص گردو با عسل را دانستید. شاید پیش خود فکر کنید که حتماً باید از عسلهای گران قیمت در بازار تهیه کنید. اما اینطور نیست! واقعیت این است که بسیاری از خواص در تمام انواع عسل مشترک است و نوع عسل اهمیت زیادی ندارد. مهم این است که گردو را با عسل طبیعی و خام مصرف کنید که تمام خواصش حفظ شده باشد.

عسل طبعی گرم دارد. به همین دلیل افراد گرم مزاج می توانند از عسلهای دارای طبع متعادل مانند عسل کنار طبیعی و عسل گشنیز طبیعی استفاده کنند. برای افراد سرد مزاج هم عسلی مانند عسل آویشن طبیعی مناسب است.

 

خرید گردو تویسرکان

 

نتیجه گیری

 

در این قسمت از مقالات سایت آقای گردو، ابتدا ترکیب گردو با عسل را به صورت مختصر معرفی کردیم. سپس چند مورد از خواص گردو با عسل برای اعضای مختلف بدن را توضیح دادیم. اگر در مورد ترکیب این دو مورد و خواص آن اطلاعات بیشتری دارید، در بخش نظرات برایمان بیان کنید. این مطلب را برای سایرین هم ارسال کنید تا آنها نیز از این خواص مطلع شوند. در آینده نحوۀ تهیۀ ترکیب گردو و عسل را برایتان در مقاله ای مجزا شرح خواهیم داد.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *